‘Değişimi kendimiz yapmazsak millet yapar’

'Değişimi kendimiz yapmazsak millet yapar'

Paylaş

BİZ YANLIŞA DÜŞMEYECEĞİZ

(Teşkilatlardaki değişim ve istifa iddiaları) Değişime direnmek akıntıya karşı kürek çekmek gibidir. Kongre süreci vesilesiyle teşkilatlarımızı önemli ölçüde yeniliyoruz. Belediyelerde de şimdiden benzer adımları atmanın hazırlıkları içindeyiz. Bu, benim şahsi tercihim veya partimizin kendi kendine icat ettiği bir yöntem değildir. Aslında bu, milletimizin talebidir. Bu yenilenme sürecini, değişim ihtiyacını, tazelenme talebini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer bunu biz kendimiz yapmazsak sandıkta milletimiz yapar. Geçmişte bugün siyaset çöplüğünde kaybolup gitmiş pek çok partinin en büyük yanlışı, milletin değişim talebine kulak vermek yerine kendi iç hesaplarının arkasından yürümeyi tercih etmiş olmalarıdır. Biz asla böyle bir yanlışa düşmeyeceğiz.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afyon’daki kampta TSK’nın operasyonuyla ilgili sunum yaparken TSK ile ilgili bilgiler verdi:

Hürkuş’u silahlandırdık artık yüzde 100 yerli diyebiliriz. Müşterileri de var.

Altay tankı yüzde 40 yerli. Çalışmalar sürüyor. Atak helikopterinde çok iyi bir aşamadayız, seri üretime geçeceğiz.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin harcamaları bölgemizdeki gelişmeler nedeniyle yüzde 69 artmıştır.

Irak’ın yüzde 90’ı DEAŞ’tan temizlendi.

Kuzey Irak’ta 15 civarında üssümüz var.

Milli Savunma Bakanlığı’nda son değişikliklerle bakanlıkta çalışanların oranı yüzde 55 sivil, yüzde 45 asker olarak arttı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir