Son dakika… İstanbul’da silahlı saldırı… Bir öğrenci öldü, iki öğrenci yaralı

Son dakika... İstanbul'da silahlı saldırı... Bir öğrenci öldü, iki öğrenci yaralı

Paylaş

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

  • Okul çıkışı dehşet
  • Okul çıkışı dehşet
  • Okul çıkışı dehşet
  • Okul çıkışı dehşet

Olay, Pendik Güzelyalı Tren İstasyonu önündeki Bağdat Caddesi’nde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, yanındaki pompalı tüfekle birlikte arkadaşının otomobiliyle istasyonun yanına gelen 21 yaşındaki Mustafa Yetgin, burada okuldan çıkıp evine gitmekte olan Helin Palandöken (17), Cemil Y.(17) ve Deniz M.’nin (18) önünü kesti.

3 KİŞİYİ YARALADI

Saldırgan, pompalı tüfek ile Cemil Y. ve Deniz M.’yi bacağından, genç kızı da karnından vurdu. Daha sonra istasyonun yaklaşık 500 metre yakınında bulunan İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kaçtı.

İNTİHARA KALKIŞTI

Okulun yangın merdivenine çıkan saldırgan yanındaki bıçak ile bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu. Okul etrafında görevli olan ’Mobil Okul Timi’ (MOT) polisleri saldırganı olayda kullandığı pompalı tüfek ve bıçakla yakalayarak gözaltına aldı. Saldırgan ve yaralılar ambulanslar ile Marmara Eğitim ve Araştırma hastanesine götürüldü. Karnından yaralanan genç kız ise, olay yerinde hayatını kaybetti.

Son dakika... İstanbulda silahlı saldırı... Bir öğrenci öldü, iki öğrenci yaralı
*Fotoğraf: Aziz ÖZEN – HÜRRİYET

CADDE TRAFİĞE KAPATILDI

Polisler çevrede güvenlik önlemi alırken, tren istasyonunun bulunduğu Bağdat Caddesi trafiğe kapatıldı.Pompalı tüfekle yaralanan 2 öğrencinin hastanede tedavisi sürerken, saldırgan polisler tarafından ifadesi alınmak üzere Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü. Olay yeri inceleme ekipleri bölgede yaklaşık 1,5 saat çalışma yaptı. İnceleme sırasında hayatını kaybeden genç kızın arkadaşları ve akrabaları olay yerine gelerek gözyaşı döktüler. Cenaze savcı incelemesinin ardından önce Marmara Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ardından adli tıpa götürüldü.

 “POMPALI TÜFEKLE VURDU”

Bir görgü tanığı, “Arkadaşlarla buradan geçiyordum. Bir adam söylenip küfür ederek buradan geçiyordu. Bağıra bağıra köprünün oraya kadar çıktı. Ondan sonra okula gitti. Ben de okula gidecektim, bir arabanın içindeki kişiye ‘Sen benim eski çıktığım kızla nasıl çıkarsın?’ dedi. Çocuk da, ’bekle bekle’ dedi o anda ona sıktı. O anda kız ellerini yüzüne götürdü, kendini korumaya çalıştı. Oradaki kıza da vurdu, sonra diğer arkadaşlarına vurdu. Pompalı tüfek ile ateş etti” dedi.

Son dakika... İstanbulda silahlı saldırı... Bir öğrenci öldü, iki öğrenci yaralı
Saldırıda yaşamını yitiren kız öğrenci

POMPALI TÜFEKLE ARAÇTAN İNDİ

Bir başka görgü tanığı ise, “Kırmızı bir araba durdu ben de yavaşlamak zorunda kaldım. Çocuk elinde pompalı tüfek ile araçtan indi. Genç bir çocuk. Kırmızı araba gitti, başladı buradaki çocuklara sıkmaya başladı. Peş peşe 3’üne sıktıktan sonra okula doğru gitti. Biz bekledik, kız çocuğuna baya müdahalede bulundular, ambulans 10 dakika sonra geldi” diye konuştu.

 

Son dakika... İstanbulda silahlı saldırı... Bir öğrenci öldü, iki öğrenci yaralı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir